TECH - INSTAL

TECHNIKA GRZEWCZA I SANITARNA

POMPY CIEPŁA

Wśród naszych usług i produktów, znajduje się sprzedaż oraz montaż pomp ciepła. Posiadamy rozwiązania zarówno dla domów jednorodzinnych jak i wielorodzinnych. Instalujemy je również w firmach. Ze względu fakt kompleksowości, nie boimy się nawet najtrudniejszych projektów! Pompy cieplne to maszyny wymuszające przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła
i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej.

POMPY CIEPŁA

Sprawdź propozycje naszego asortymentu!

Oferujemy różnego rodzaju pompy. Gruntowe, które pobierają ciepło z gruntu oraz pompy powietrzne pobierające ciepło z atmosfery. Każde realizowane przez nas zamówienie, poprzedzone jest szczegółowym projektem. Przy wsparciu najnowocześniejszej technologii oraz urządzeń wykonujemy najlepsze na rynku instalacje tego typu.

Pompy ciepła z termodynamicznego punktu widzenia realizują obieg Lindego, tak jak chłodziarki, ale ich podstawowym zastosowaniem jest ogrzewanie pomieszczeń i wody użytkowej (choć niektóre pompy ciepła wyposażone są także w funkcję chłodzenia). Pompa ciepła zastosowana do ogrzewania pomieszczeń „wypompowuje” ciepło z otoczenia o niskiej temperaturze (z gruntu lub powietrza na zewnątrz budynku) i po podniesieniu temperatury czynnika roboczego oddaje ciepło do ogrzewanego pomieszczenia. Zatem postawienie otwartej chłodziarki w otwartym oknie w celu podgrzania pomieszczenia zamienia daną chłodziarkę w powietrzną pompę ciepła.

POMPA CIEPŁA SCHEMAT

Pompy Powietrzne

Bardzo łatwo dostępnym źródłem zasilania pomp jest powietrze. Powietrzne pompy ciepła są względnie proste i niedrogie w instalacji oraz historycznie są najpowszechniej stosowanymi typami pomp ciepła. Jednak z uwagi na użycie powietrza zewnętrznego jako źródła ciepła posiadają ograniczenia. Przede wszystkim dlatego, że przy zwiększeniu zapotrzebowanie na energię cieplną, wydajność pompy spada. Przy mniejszym zapotrzebowaniu na energię cieplną, wydajność wzrasta. Taka zależność powoduje, że powietrzna pompa ciepła, nie jest dobrym rozwiązaniem dla każdego domostwa lub firmy. Warto również zaznaczyć, że nie różnią się one od klimatyzatorów niczym. Oprócz tego, że ich celem działania jest ogrzewanie wewnętrznego powietrza zamiast jego chłodzenia. Pompy te dostarczają ciepło do budynku w odróżnieniu od klimatyzatorów.

Pompy Gruntowe

Gruntowe pompy ciepła są czasem nazywane „geotermalnymi pompami ciepła”. Mają one bowiem większą efektywność, niż powietrzne pompy ciepła – szczególnie przy niższych temperaturach otoczenia. Źródłem poboru ciepła przy tym rozwiązaniu jest oczywiście grunt. Samo podłoże uzyskuje energię cieplną na skutek pobierania jej z atmosfery i akumulowania w kilkudziesięciometrowej warstwie. Temperatura gruntu nie jest zmienna i co najważniejsze zawsze dodatnia – dlatego właśnie można w skuteczny sposób wykorzystać te zasoby, pobierając ciepło z tej warstwy. Co najważniejsze ułożenie w ziemi kolektorów poziomych czy sondy pionowej nie zakłóca wegetacji roślin.

POMPA GRUNTOWA 3