TECH – INSTAL

TECHNIKA GRZEWCZA I SANITARNA

FOTOWOLTAIKA

Fotowoltaika to dziedzina nauki i techniki zajmująca się zagadnieniem zamiany światła słonecznego (fal elektromagnetycznych w energię elektryczną. Reasumując jest to wytwarzanie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego. Głównym produktem do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest krystaliczny wafel krzemowy. Pomimo stosunkowo dużego kosztu jakim jest instalacja paneli fotowoltaicznych, w stosunku do konwencjonalnych źródeł pozyskiwania energii elektrycznej, jest to naprawdę korzystne w dłuższej perspektywie czasu. Przede wszystkim dlatego że ich żywotność jest gwarantowana na minimum 25 lat. Panele fotowoltaiczne dobrej jakości latami dostarczają prąd. Znosząc wysokie temperatury latem, mrozy zimą, silne wiatry oraz silne opady deszczu i gradu. Ponad to jest to rozwiązanie ekologiczne. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie w swoim domu czy firmie. Decydując się na nie pamiętaj, że fotowoltaika to odpowiednie panele pv, stabilna konstrukcja i odpowiednia konfiguracja falownika.

FOTOWOLTAIKA

Sprawdź propozycje naszego asortymentu!

PRZEGLĄDAJ PRODUKTY

Jeżeli chcą się Państwo dowiedzieć więcej, na temat rozwiązania dla swojego domu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi rozwiązaniami. Kompleksowo zajmujemy się dobraniem odpowiedniej instalacji fotowoltaicznej do Państwa potrzeb. Zainstalujemy je na Twoim dachu czy na specjalnie wykonanej konstrukcji fotowoltaicznej w obrębie działki. 

Całość odpowiednio skonfigurujemy, właśnie dlatego zaoszczędzą Państwo czas i pieniądze na szukanie kolejnych ekip. Dodatkowo jeżeli potrzebujesz samego sprzętu, można u nas zakupić poszczególne elementy do całej instalacji: panele PV, konstrukcje do ich montażu czy falowniki oraz pozostałe akcesoria. Fotowoltaika – panele PV, konstrukcje do ich montażu czy falowniki nie mają przed nami żadnych tajemnic, ponieważ zajmujemy się tymi zagadnieniami już od kilku lat. Zrealizowaliśmy wiele projektów z sukcesem – w tym tych trudnych, gdzie inne firmy rozkładały ręce. Właśnie dlatego warto postawić na nasze doświadczenie i profesjonalizm. Z pewnością znajdziemy dla Ciebie najkorzystniejsze rozwiązanie.

Poglądowe

Panele PV

Panele PV to nic innego jak ogniwa słoneczne. To właśnie w nim następuję konwersją energii promieniowania światła słonecznego na energię elektryczną, dlatego że zachodzi w nim zjawisko fotowoltaiczne. Panele możemy podzielić bezpośrednio na trzy grupy.
Monokrystaliczne, czyli wykonane z jednorodnego kryształu. Powoduje to bezpośrednio dłuższą żywotność oraz większą sprawność. Polikrystaliczne tworzone z miału krzemowego, są tańsze w procesie produkcji. Jednak ich sprawność jest obniżona w niewielkim stopniu. Trzeci rodzaj paneli PV jest cienkowarstwowy. Właśnie dlatego są najtańsze i mają najmniejszą sprawność. Potocznie nazywane amorficznymi.

PANELE PV1
PANELE PV2
PANELE PV3
PANELE PV4
PANELE PV5
PANELE PV6

Previous
Next

Konstrukcje

Zakładane przez nas konstrukcje do montażu paneli solarnych i fotowoltaicznych charakteryzują się wysoką wytrzymałością. Wykonane ze specjalnego stopu aluminiowo-stalowego. Montujemy za pomocą wbicia albo wkręcenia w powierzchnię (gruntu lub dachu). Mogą być zalewane betonem lub kotwiczone w fundamentach. Przede wszystkim sposób montażu zależy od kąta ułożenia ekranów oraz ich ilości. Nasze doświadczenie pozwala nam także na dobranie odpowiedniego rozwiązania dla konstrukcji wyposażonej w dach skośny. W zależności od możliwych opcji montażu i preferencji naszych klientów, panele PV mogą być zakładane zarówno w kombinacji wertykalnej, jak i horyzontalnej.

american-public-power-association-513dBrMJ_5w-unsplash.jpg

Falowniki

Falowniki to druga nazwa inwerterów fotowoltaicznych. Odpowiedzialne są za zamianę prądu stałego na prąd przemienny o regulowanej częstotliwości wyjściowej. Jeśli w falowniku zastosuje się modulację szerokości impulsów (PWM), to równocześnie ze zmianą częstotliwości można regulować wartość skuteczną napięcia wyjściowego. Właśnie dlatego w zależności od rodzaju i wielkości instalacji fotowoltaicznej, proponujemy naszym klientom falowniki 1-fazowe lub 3-fazowe.

Falownik 2